יועץ לעסק משפחתי

איך לקיחת יועץ לעסק משפחתי יכולה להרים את העסק

עסק משפחתי חביב ככל שיהיה אינו יכול להמשיך ולהתפתח ללא מעורבות של יועץ לעסק. לא פעם ניתן לשמוע מבני משפחה אמרה כגון : מדובר בעסק של בני משפחה ולכן מעורבות של אדם זר אינה נחוצה כאן. מדובר בטעות נפוצה למדי אשר עשויה להביא לקריסת העסק כתוצאה מאי מעורבותו של אדם בעל פרופיל עסקי רב שנים. אחד הדברים המפתיעים הוא היכולת של בני משפחה להתנהל ללא מעורבות של יועץ עסקי.

מה חשיבותו של יועץ עסקי וכיצד יש לו את היכולת להרים עסק משפחתי על הרגליים? על כך בכתבה הבאה.

קווים לדמותו של יועץ עסקי

עסק המנוהל על ידי בני משפחה אינו חייב להיות סביבה למלחמות אגו וניתן למנוע זאת על ידי מעורבות של יועץ הבקיא בתהליכים עסקיים שונים שתפקידים להביא לשגשוג העסק בסוף היום ולמנוע מאבקים מיותרים העשויים להביא לסגירת העסק ולניכור בין בני המשפחה כתוצאה מהתנהלות לא נכונה הנעוצה באי יכולת לקרוא ולנתח הליכים עסקיים שונים.

יועץ עסקי הינו בעל מקצוע אשר תפקידו הוא לסקור את ההיבטים של העסק מהיבט הניהול של העסק.  מתפקידו להכין תוכנית עסקית הכוללת את הרקע של העסק, את הענף בו פועל העסק, יעדים וכן הוא אמון על הכנת תוכנית שיווקית. יש לציין כי אותה תוכנית עשויה להשתנות במהלך הזמן וכי מתוקף תפקידו להתאים את התוכנית בהתאם לשינויים הצפויים.

האם עסק משפחתי יכול להתקיים בלי יועץ

המציאות כפי שהיא משתקפת לנגד עיניהם של בעלי עסקים רבים מראה כי רוב המשפחות המנהלות עסק משפחתי בוחרות לא להיעזר בשירותיו של יועץ מכירות וכי הם אינם מצליחים להתפנות לחשוב על רעיונות שונים במהלך הניהול השוטף. הניסיון להביא למימוש הרעיונות אינו כולל חשיבה מובנית באשר להוצאת הרעיונות השונים לפועל, מה שמחייב את מעורבותו של יועץ מקצועי. במקום בו בני משפחה אינם מוציאים לפועל את הרעיונות נדרש יועץ לבצע את המהלך.

איך תוכנית עסקית עשויה להרים את העסק

בחיי עסק קיימות לא מעט נקודות ההופכות את העסק לסיפור הצלחה או במקרה הפחות נעים לסיפור כשלון. על מנת לא להיות חלק מהסטטיסטיקה במסגרתה  נסגרים מאות עסקים, כדאי להכין תוכנית עסקית העשויה להרים את העסק. בעזרת יועץ ניתן להכין תוכנית עבודה מסודרת התורמת לעסק דבר הבא לידי ביטוי ברווחיות. יועץ המרכיב תוכנית עסקית בה הוא מפרט את הפוטנציאל של העסק מביא להתרוממות העסק.

לסיכום

כפי שניתן להבין משורות אלו, ניתן לראות כי כניסתו של יועץ לעסק משפחתי עשויה להניב פעילות חיובית אשר תביא לצמיחתו של העסק. היתרונות שהזכרנו באים לידי ביטוי בכל שלב ושלב בעסק באופן הניהול וכן באפשרות לקבוע סדרי עדיפויות נכונים.