קורס שיווק נדלן

קורס לימודי תיווך – מכירת נכסים דורש שיווק מורכב

 

הוא הפך בשנים האחרונות לקורס מבוקש מאוד ולא סתם. קורס לימודי תיווך, המוצע כיום במסגרות לימודיות רבות ברחבי הארץ, מושך מתעניינים בתחום הנדל”ן שרוצים לעשות את זה באופן נכון ומקצועי. בתקופה שבה אנו שומעים על נושא הנדל”ן מכל כיוון כמעט, על עסקאות נדל”ן מצליחות, על חוקים חדשים שצצים בנושא מקרקעין, על בועה מקומית שקשה לפוצץ אותה ועוד, אין זה פלא שהנושא מרתק רבים, המחפשים מקום ללמוד בו את התחום ולהתמקצע בו.

למי מתאים הקורס

 

קורס זה פונה לכל מי שרואה את עצמו עובד בפועל כסוכן נדל”ן, בין אם כבר צבר ניסיון בעולם הנדל”ן ובין אם לאו. יש מי שעסק בתחום מזווית שונה ורוצה לעבור הסבה מקצועית על מנת להפוך למתווך. קורס לימודי נדל”ן מתקיימים לרוב פעם או פעמיים בשבוע, כשמשך הלימודים הוא מספר חודשים. בתום הקורס מקבלים הבוגרים תעודה מטעם המסגרת הלימודית עצמה, וכדי שיוכלו לעסוק בתחום באופן פעיל, עליהם לעבור בהצלחה את מבחן הרישוי מטעם משרד המשפטים.

מה כולל הקורס

 

במסגרת הקורס נחשפים התלמידים למגוון רחב מאוד של נושאים בתחום הנדל”ן והמקרקעין. למשל: מושגי יסוד בנדל”ן, דיני חוזים, מע”מ ומס הכנסה, שמאות מקרקעין, חוק הגנת הצרכן, פיתוח והשבחת נכסי נדל”ן, מיסוי מקרקעין, חוק המתווכחים, דיני שכירות, עקרונות בשיווק נדל”ן ועוד. השיעורים השונים, המתבססים על נושאים אלה ונוספים, מספקים לתלמידים את הידע הנדרש להם ועוזרים להם לפתח את המיומנויות החשובות שהן חלק בלתי נפרד מתפקידו של המתווך. חלק מהשיעורים מוצעים במסגרת קורסים עיוניים וחלק כוללים פרקטיקה ותרגול בכיתת הלימוד.

אפשרויות התעסוקה לבוגרים

 

בתום קורס התיווך נדרשים הבוגרים לעבור מבחן הסמכה, שרק מי שעובר אותו בהצלחה יוכל לעבוד באופן פעיל בתחום. אפשרויות התעסוקה העומדות לרשותם של הבוגרים הן מגוונות. ניתן להשתלב במשרדיהן של חברות התיווך המובילות כיום בארץ ולעבוד כשכירים. ניתן גם לפתוח משרד תיווך עצמאי או להשתלב בפרויקטים שונים ולייצג אותם בפני הלקוחות החדשים. ישנם רבים, הבוחרים בשלב הראשון, להתחיל את הדרך במשרד תיווך קיים, מה שמאפשר להם להתנסות בתחום ולצבור לא מעט ניסיון; בהמשך, כשהם מנוסים ובטוחים יותר, רבים פונים לדרך עצמאית ופותחים משרד פרטי. כך או כך, כל אחת מהאפשרויות האלו היא הזדמנות לקחת חלק בעולם מעניין, המשלב לא מעט פן שיווקי ומכירתי, עבודה מול אנשים ומפגש עם קהלים מסוגים שונים. הקורס יכול לסייע לכל המתלבטים באיזה מקצוע ומסלול לבחור ולספק להם כיוון מתאים, שייקח אותם למקומות נפלאים.