שיטת העבודה

שיטת העבודה שלנו מתמקדת ביצירת System של מכירות שמאפשר לייצר תוצאות מעולות לאורך זמן!

chartשיטות ומתודולוגיות מכירה בדוקות ומוכחות
ניהול מכירות מקצועני
כלים ייחודיים וחדשניים
13 שנות ניסיון ויישום בשטח

מתודולוגיית המכירה ושיטות הניהול שאנו עובדים אתם ופיתחנו במהלך השנים עברו בדיקות חוזרות ונשנות והן מוכחות כאפקטיביות במבחן התוצאה של שיפור התוצאות. אנחנו עדיין מאמינים שכל תהליך דורש התאמות ספציפיות ואינו יכול להיות פתרון מדף. התהליכים שאנו מבצעים יודעים לתת מענה לכל האלמנטים החשובים במערך מכירות: תשתיות מכירה, תשתיות ניהול, כוח האדם של מערך המכירות, כלים לניהול מקצועני והמיומנות הנדרשות לנהל תהליכי מכירות איכותיים. כל תהליך נפתח בזיהוי ברור של מה הנקודות שישפרו את הביצועים של מערך המכירות הספציפי בעסק שלכם.

עקרונות בשיטת העבודה

  1. חשיבה מהסוף להתחלה - ראשית אנו מחליטים מה אנו רוצים להשיג בתהליך ומגדירים זאת בצורה ממוקדת ולאחר מכן בונים את התהליך כך שישרת אותנו בהשגת המטרה.
  2. איתור צרכים מעמיק - אנו מאמינים בחיבור אמיתי לשטח ולצרכי הלקוח וקהלי היעד השונים, ולפיכך אנחנו מבצעים תהליך אבחון יסודי, במטרה להכיר את התוכן לעומק, לזהות את הנקודות המהותיות ביותר לשיפור הביצועים ולזהות את הצרכים הספציפיים של כל אחת מאוכלוסיות היעד.
  3. תוצרים מותאמים - התוצרים שאנו מייצרים בתהליך מותאמים לקהל היעד ולתהליך. לעיתים אנו משתמשים במודלים קיימים בתחומים הניהול, השירות והמכירות, ולעיתים אנו מפתחים מודלים ייעודיים לתחום העיסוק, לסוגי הלקוחות ולקהל היעד אותם אנו מדריכים. תורות המכירה, תורות ההטמעה והעזרים שאנו מפתחים, מייצרים תשתית מכירות שמהווה נכס לחברה ומשדרגת את ביצועי המכירות לטווח הארוך.
  4. שינוי אמונות ותפיסה - בתהליכים רבים אנו לא עובדים רק על הקניית מיומנויות בתחום המכירות, השירות והניהול, אלא גם על שינוי אמונות מגבילות, והקניית צורות חדשות להסתכלות על המציאות בנושאים כגון: השגת מטרות ויעדים, מוטיבציה, תפיסות מגבילות לגבי ניהול תהליך המכירה וכד'.

arrow